Voor mijn gevoel heeft het in februari alleen maar geregend. Dat is natuurlijk niet waar, maar het was toch een behoorlijk stormachtige maand. Grote plassen in de tuin, omgewaaide tuinstoelen, een ingeklapte klimop-haag én de eerste tekenen van het voorjaar, want het was meestal niet koud.











Nieuwe plantjes voor de voortuin
Ik sta te popelen om aan de voortuin te beginnen, want een deel van de plantjes is inmiddels dus in huis: primula vulgaris (stengelloze sleutelbloem), geum chiloense ‘Mrs. Bradshaw’ (nagelkruid), akelei ‘Black Barlow’ (paars), een donkerrood tranend hartje (dicentra formosa bacchanal) en Zeeuws knoopje (astrantia major ‘claret’). Ik hoop er later nog iris, allium, lathyrus vernus en een bodembedekkende roos aan toe te voegen.
Voortuin opruimen
Zodra het buiten wat opklaart en ik genoeg tijd heb, maak ik het stukje voortuin leeg. Er staan vrouwenmantel, wat verdwaalde tulpen en een uitgezaaide vingerhoedskruid in. Verder wat gras. Hopelijk ben ik daar van af als primula en nagelkruid mooie tapijtjes vormen langs het pad. Wordt ongetwijfeld vervolgd in maart! In het midden staat een krentenboompje, die we vorig jaar geplant hebben en die hopelijk mooi bloeit en blad vormt.
Kippennieuws
Tot slot nog wat kippennieuws. Met Betsy gaat het niet goed. Eerder schreef ik al dat ze hersteld was van cloaca prolaps, maar haar darmen hebben blijkbaar toch behoorlijk wat schade opgelopen. De mest blijft dun, ondanks de vele middeltjes die ik gebruikt heb. Een mestonderzoek wees niets uit, maar Betsy verzwakt zienderogen. Ik wacht nog even af of de natuur zijn werk doet, maar houd in mijn achterhoofd dat ik misschien opnieuw naar de dierenarts moet om het proces te versnellen. Herstel lijkt me niet meer een optie, al heeft ze af en toe een soort opleving. Ook hier geldt: wordt vervolgd.